banner

Czym można ocieplić poddasze?

Poddasze, które nie będzie użytkowane często zostaje ocieplona wełną, chociaż coraz częściej wybiera się ocieplaniem pianką poliuretanową, ze względu na swoje właściwości jest dobrym zamiennikiem wełny szklanej czy mineralnej.

Wełna mineralna i szklana służą jako ocieplanie dachu, z tą różnicą że wełna szklana ma zwykle mniejszą grubość, a także ma większą sprężystość od wełny mineralnej co powoduje, że można ściskać je i objętość może zmniejszyć się do trzech razy.

Jednak przy poddaszu użytkowym powinna być mniejsza grubość, ze względu na to że potrzebne jest więcej miejsca ze względu na szafy, które często mają określoną wysokość. Przy czym pianka ma działania antyalergiczne oraz antygrzybiczne. Kładzenie pianki metodą natryskową jest jednym z najbardziej funkcjonalnych i szybkich metod, które zapewniają trwałość. Co ciekawe ocieplanie pianką całego poddasza przez dwie osoby może zająć nawet dwa dni, gdzie przy kładzeniu wełny może zająć więcej, a nawet dwa razy więcej. Pianką można również ocieplić miejsce przy oknie, kiedy jest wątpliwe uszczelnienie.

Copyright (c) www.witrazowe.com.pl.