banner

Bambus w aranżacji wnętrz

W ostatnich latach pojawia się w aranżacji wnętrz bambus, który jest wytrzymałym materiałem budowlanym, a dodatkowo jest hipoalergiczny oraz nie wciąga zapachów do środka swojej budowy, przez co jest polecanym materiałem budowlanym dla palaczy. Z bambusa tworzy się meble, płytki, drzwi, a także ramy łóżek i krzeseł czy też z liści bambusa abażur do lamp, które można łączyć z pawimi piórami. Szafki, które się tworzy z bambusa trudno jest zniszczyć – dziecko nie zarysuje oraz jeśli będzie  po takich szafkach rysować to szybko można zmyć malunki.

Niestety bambus jako materiał luksusowy jest dość drogi, co pokrywa się z wytrzymałością, a jeden zdrewniały pęd może „udźwignąć” do 100kg. Dzięki tej zdolności najwięcej przedmiotów z bambusa to szafki, krzesła, fotele oraz łóżka, które używamy na co dzień. Osoby, które mają alergie i śpią na takim łóżku czują się wypoczęte.

Można się spotkać z tym, że liście bambusa są wypełnieniem kołder i poduszek, ponieważ nawet wysuszone nie łamią się ani nie ranią człowieka co powoduje, że niezwykle wygodnie się na nim śpi, przez co alergik oprócz wełny merynosów ma bambus, a także używa się bambusu do tworzenia biomasy.

Copyright (c) www.witrazowe.com.pl.